Scroll Top
Vajanského nábrežie 5

Online vzdelávanie v marketingu zdarma

Svet sa každý deň mení a s ním aj online prostredie. Ak chce digitálny marketér držať krok a byť stále „up to date“, je mimoriadne dôležité,  aby sa vzdelával a zlepšoval svoje zručnosti – neustále vzdelávanie v marketingu je základ.

Chcete sa v marketingu vzdelávať aj vy? V tomto článku sme si pre vás pripravili tipy na online kurzy, ktoré vás udržia v hre, ale aj zaujímavých ľudí z oblasti marketingu, ktorých sa podľa nás oplatí sledovať.

Online kurzy

Aktuálne sa na internete dopátrate k množstvu bezplatných, ale aj platených kurzov z oblasti marketingu. Otázkou ale ostáva, ktorý z nich je tou najlepšou voľbou?

Aby sme vám túto otázku zodpovedali, pripavili sme si pre vás pár tipov na online kurzy, ktoré určite stoja za to.

Hubspot Academy

Aktuálne sa na internete dopátrate k množstvu bezplatných, ale aj platených kurzov z oblasti marketingu. Otázkou ale ostáva, ktorý z nich je tou najlepšou voľbou?

Aby sme vám túto otázku zodpovedali, pripavili sme si pre vás pár tipov na online kurzy, ktoré určite stoja za to.

Z tejto akadémie vám odporúčame najmä tieto kurzy:

Inbound marketing

V dnešnej dobe sa naši potenciálni klienti / zákazníci vedia dostať k informáciám rýchlo a bez vynaloženia akejkoľvek veľkej námahy – napríklad cez telefón. Každý technologický posun má za následok aj zmeny v nákupnom správaní. Tento kurz vás naučí osloviť vášho online návštevníka, a tak sa dostať do jeho povedomia nenásilným spôsobom. Inbound marketing je o obojstrannej komunikácii, a preto ak chcete byť k svojim klientom čo najbližšie, neváhajte si tento kurz spraviť. Stojí to za to!

Social media

Pri vzdelávaní v marketingu by ste určite nemali vynechať sociálne siete, keďže sa na nich v dnešnej dobe nachádza väčšina z nás. Facebook, Youtube, Instagram či Tik-Tok nie sú žiadnou neznámou. Tento kurz vás naučí, ako si vytvoriť efektívnu stratégiu pre sociálne siete, ako ich monitorovať alebo aký obsah na jednotlivé sociálne siete tvoriť. Naučíte sa tiež základy platenej propagácie na sociálnych sieťach.

Google digitálna garáž

Digitálna garáž je vzdelávacia platforma od spoločnosti Google. Aktuálne obsahuje 25 kurzov pre začiatočníkov, pokročilých, ale aj expertov.

Ktoré kurzy vám odporúčame?

Základy digitálneho marketingu

Tento kurz je určený aj pre úplných začiatočníkov. Hravým spôsobom sa naučíte základy digitálneho marketingu cez praktické cvičenia a príklady z praxe. Tento kurz je dokonca akreditovaný združením Interactive Advertising Bureau a je medzinárodné uznávaný.

Reklama vo vyhľadávaní v službe Google Ads

Po absolvovaní tohto kurzu sa naučíte, ako svojmu firmu prezentovať správnym zákazníkom a ako vytvárať a prispôsobovať kampane vo vyhľadávacej sieti Google.

Reklama v obsahovej sieti v službe Google Ads

Ak chcete budovať povedomie o značke, tento kurz vás naučí, ako tvoriť, spravovať a optimalizovať vizuálne reklamné kampane. Tiež vám ukáže, ako zvýšiť dosah vašich kampaní a ako sledovať ich výkonnosť.

Známi marketéri

Neil Patel

Jeden z najúspešnejších digitálnych marketérov súčasnosti. V dnešnej dobe pomáha rozbiehať spoločnosti ostatných ľudí. Barack Obama ho dokonca zaradil k TOP 100 podnikateľom pod 30 rokov. Aktívne sa tiež venuje písaniu blogov, nahrávaniu podcastov a videí.

Chris Do

Uznávaný dizajnér a držiteľ ceny Emmy. Vo svojich online vzdelávacích platformách motivujúcim spôsobom ukazuje, ako sa nestratiť vo svete dizajnu a marketingu.

Gary Vee

…alebo aj kráľ sociálnych médií a motivátor. V roku 1997 založil e-shop s vínom. V roku 2006 mal tento e-shop hodnotu približne 60. miliónov. Wow, však? V roku 2009 založil mediálnu agentúru, ktorá sa stará o sociálne siete napríklad aj tímu amerických futbalistov New York Jets.

Máte aj vy tip na online kurz alebo zaujímavú osobnosť z prostredia marketingu, ktorú by sme mali začať sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch alebo mailom! 😉

Zanechať komentár