Scroll Top
Vajanského nábrežie 5

5 kníh, ktoré si musí prečítať každý marketér

Každý, kto pracuje v marketingu vie, že neustále sa vzdelávať je cestou k úspechu. Pripravili sme si pre vás rebríček 5 tipov na skvelé knihy s marketingovou tématikou, ktoré dajú nováčikovi skvelý úvod do marketingu, ale poslúžia aj ako inšpirácia pre skúseného marketéra.

5. Originálni (Adam Grant)

V knihe Originálni sa jej autor Adam Grant venuje výzve zlepšovania sveta a potreby byť originálnym. Kniha je výberom nových víťazných myšlienok a hodnôt, ktoré sú v rozpore so zaužívanými spôsobmi.

Inšpirujte sa od ženy zo spoločnosti Apple, ktorá sa pustila do konfrontácie so Steveom Jobsom z úrovne podriadenej či od miliardárskeho finančného mága, ktorý prepúšťa zamestnancov za to, že ho nekritizujú.

4. Shoe Dog (Phil Knight)

V tejto úprimnej a strhujúcej spomienke do minulosti zakladateľ a generálny riaditeľ Nike, Phil Knight prvýkrát v histórii zdieľa príbeh prvých dní tejto ikonickej spoločnosti.

Vo veku dvadsaťštyri rokov sa Knight rozhodne, že namiesto práce pre veľkú spoločnosť vytvorí niečo vlastné, nové, dynamické a iné. V knihe sa hovorí veľa o vzťahoch, hodnotách a o vernosti tomu, čo považujete za dôležité. Shoe Dog je skvele napísanou knihou, ktorá vás pohltí príbehom, ale zároveň je to povinné čítanie pre každého podnikateľa.

3. Support (Michal Truban)

Kniha Support je zobrazením cesty Michala Trubana. Približuje, ako chlapec z Kysúc dokázal vybudovať najúspešnejšiu medzinárodnú webhostingovú firmu na Slovensku.

Michal rozpráva o tom, ako prijímal a vyhadzoval svojich prvých zamestnancov, o svojich legendárnych teambuildingoch so striptérkami či o problémoch so štátom a políciou.  V knihe zaujala myšlienka: „Prijímaj pomaly a vyhadzuj rýchlo“. Nájdete v nej rôzne tipy a triky na podnikanie, ktoré si dokážu uplatniť podniky v každom odbore.

2. Vplyv (Robert b. Cialdini)

Táto kniha pochádza od experta v oblasti vplyvu a presvedčovania, ktorý vykonával dlhodobý výskum na ľuďoch a posudzoval, ako sa správajú voči marketingovým trikom. Obsahuje šesť univerzálnych princípov, v rámci ktorých zistíte, ako tieto triky praktizovať, ale zároveň, ako sa im vyvarovať. Ide o praktiky, ktoré využívajú rôzne e-shopy či reštaurácie. Knihu Vplyv považujeme za matku marketingu.

1. Nápad za milión (Chip Heath, Dan Heath)

Kniha Nápad za milión zmení spôsob, ktorým ste doteraz komunikovali. Je to zbierka úspešných príbehov (a zlyhaní). Kniha je rozdelená do 6 veľkých kapitol a každá z nich sa venuje určitému osobitnému aspektu, ktorý robí vašu komunikáciu nezabudnuteľnou: jednoduchosť, neočákavanosť, konkrétnosť, dôveryhodnosť, emocionálosť a príbeh. V rámci každej kapitoly nájdete množstvo praktických príkladov zo života, ktoré môžete aplikovať aj v rámci vašej komunikácie. Kniha je natoľko zaujímavá a zábavná, že sa od nej nebudete chcieť odtrhnúť.

Veríme, že sa vám tipy od NAKAZY páčili, a ak aj vy poznáte tipy na dobré knihy pre marketérov, budeme veľmi radi, keď sa s nami o ne podelíte dole v komentároch. 🙂

Zanechať komentár