Scroll Top
Vajanského nábrežie 5

Vianočné reklamné kampane sú proste super

„Rolničkýýý, rolničkýý kto vám dal ten hlas?“

Pre mnohých ľudí, je toto jedno z najkrajších období v roku a pre nás marketérov obdobie „makania jedného človeka za troch“ 

Témy rodiny, spolupatričnosti a obdarovávania sú v tomto období obzvlášť populárne a fungujúce. Viete však, čo by mala obsahovať úspešná vianočná reklama / kampaň a čo robí vianočné kampane úspešnými?

  • Emócie – zahrejú nás pri srdci, vyvolajú nostalgický pocit alebo nás rozosmejú. Vďaka pocitom, ktoré v nás vyvolávajú sú takéto reklamy nezabudnuteľné, stojí za to o nich hovoriť a zaslúžia si byť zdieľané s ostatnými.

  • Hodnoty značky – v čase Vianoc je tento bod pre značky najdôležitejší. Cieľom každej reklamnej kampane je predovšetkým predaj. Reklamy, ktoré sa snažia zachytiť alebo sprostredkovať „skutočný význam“ Vianoc cez hodnoty svojej spoločnosti, majú tendenciu fungovať dobre a tým značky dosahujú aj zvýšené predaje.

  • Tón komunikácie a identita značky – reklamná kampaň každej značky vo všeobecnosti odráža jej identitu a tón akým sa prihovára k svojím zákazníkom. Vianočné reklamné kampane komunikujú tieto body viac práve v tomto období, presne tak ako aj hodnoty, ktoré daná spoločnosť vyznáva.

  • Výzva na akciu – keďže väčšina reklamných kampaní má za cieľ predávať, tak takmer na konci každej nájdeme výzvu na akciu – navštívte náš web, nakúpite na,…

Po teoretickejšej časti sme si pre vás pripravili tie najkrajšie a najpopulárnejšie vianočné reklamné kampane (teda aspoň podľa nás).

4. Kofola

„Nie, nie ja nemusím ja už ho vidím“ 

Už skoro nostalgická reklama, na ktorej mnohí z nás vyrástli a bez ktorej si už väčšina z nás Vianoce nevie ani predstaviť.

3. Coca-Cola

Coca-Cola v našom rebríčku nesmie chýbať. Každoročne majú jedny z najkrajších vianočných reklám / kampaní vôbec. Vedeli ste, že prvá vianočná reklama od Coca-Coly a nápad s Coca-Cola kamiónom vznikli už v roku 1995?

2. John Lewis

John Lewis nie je na Slovensku veľmi známou spoločnosťou. Britská spoločnosť sa zameriava na predaj oblečenia, nábytku a domácich potrieb. Jej vianočné kampane stoja za vzhliadnutie! Mojou najobľúbenejšou je práve táto z roku 2016.

1. Sainsburry

Osobne, neviem čo napísať k takejto silnej vianočnej reklame… Asi len to, že dokonale vystihla ducha Vianoc.

Ktorá reklama sa najviac páči vám?

Zanechať komentár