Scroll Top
Vajanského nábrežie 5

Hashtag

Definícia

Hashtag, symbolizovaný znakom „#“, je moderným pojmom vznikajúcim zo spojenia anglických slov „hash“ (mriežka) a „tag“ (značka). Jeho podstatou je označenie kľúčového slova mriežkou, čo slúži na zvýraznenie tématiky alebo kontextu obsahu zdieľaného najmä na sociálnych sieťach. Hashtagy umožňujú používateľom efektívne zoskupovať a vyhľadávať obsah podľa konkrétnych záujmov.

Vývoj a Použitie

Pôvod hashtagu siaha do 80. rokov 20. storočia, kedy sa používal na organizáciu obsahu na internete. S rozvojom sociálnych médií hashtag získal na význame a stal sa neoddeliteľnou súčasťou online komunikácie. Jeho prielom prišiel v roku 2007, keď Chriss Messina, dizajnér zo Silicon Valley, prvýkrát použil hashtag na Twitteri, aby zoskupil príspevky o určitých témach.

Za zmienku stojí udalosť z roku 2007, keď hashtag #Sandiegofire počas požiarov v San Diegu umožnil rýchle šírenie a organizáciu informácií týkajúcich sa katastrofy. Odvtedy sa hashtagy stali univerzálnym nástrojom na rôznych platformách ako Instagram, Facebook, LinkedIn a ďalších, kde dopĺňajú obsah o textové informácie pre lepšie pochopenie témy.

Ako Používať Hashtag

Použitie hashtagu na sociálnych sieťach je intuitívne – stačí pred relevantné kľúčové slovo umiestniť znak mriežky. Tento proces umožňuje užívateľom kliknúť na daný hashtag a zobraziť si všetok obsah, ktorý bol pod týmto označením publikovaný.

Písanie Hashtagu na Klávesnici

 • Microsoft Windows:
  • Pravý Alt + X
  • Ctrl + ľavý Alt + X
  • Ľavý Alt + 35
 • Anglická klávesnica:
  • Shift + klávesa 3
 • Apple iOS:
  • Option+3

Záver

Hashtagy dnes predstavujú nenahraditeľnú súčasť digitálnej komunikácie, umožňujúc rýchle vyhľadávanie a organizáciu obsahu podľa záujmov. Ich využitie je široké, od osobného zdieľania zážitkov až po profesionálne marketingové kampane. Hashtag teda otvára dvere do sveta tematického obsahu, kde každý môže nájsť to svoje.

Hashtag (#) slúži na zoskupovanie príspevkov alebo obsahu podľa špecifických tém alebo kľúčových slov na sociálnych sieťach, čím uľahčuje vyhľadávanie a sledovanie diskusií alebo trendov.

Zanechať komentár