Scroll Top
Vajanského nábrežie 5
Case study

SPP –
DISTRIBÚCIA.

Produkcia pre marketing a HR

Podieľ našich prác
0
%
Produkcia
0
%
Postprodukcia
Prezentácia spoločnosti
Výzva

SPP – distribúcia je najväčší prevádzkovateľ plynárenskej distribučnej siete na Slovensku. Okrem dlhoročnej histórie to je jeden z faktorov, prečo ich pozná takmer každý Slovák. Napriek tomu však nespomaľujú a rozhodli sa, že potrebujú odprezentovať, ako spoločnosť pracuje a čo dokáže priniesť svojim zákazníkom či zamestnancom.

Riešenie

Čo je lepšie na rýchlu prezentáciu spoločnosti ako video? Spoločnosť SPP – distribúcia sa rozhodla pre tento formát a vzhľadom na to, že už sme mali s produkciou skúsenosti, boli sme jednou z agentúr, ktoré oslovili. Napokon sme si na to podali ruky (samozrejme aj zmluvy) práve my a prípravy sa mohli začať.

Od začiatku až po samotnú produkciu prebehlo niekoľko meetingov z dôvodu náročnosti na výber lokalít, plynárenských zariadení a zosúľadenia zamestnancov. Keď sme si prvé z týchto faktorov určili, začali sme pracovať na scenároch. Prečo píšeme v množnom čísle? Videá boli 2, jedno na marketingové účely pre odprezentovanie spoločnosti zákazníkom a druhé na HR účely, ktoré malo ukázať, ako sa v SPP – distribúcia pracuje.

Po dokončení scenárov prišli na rad storyboardy, kedy sme však ešte všetky lokality na 100 % nepoznali. V skutočnosti sme sa niektoré z lokalít dozvedeli len cca. týždeň pred natáčaním, napr. kvôli aktuálnym výkopovým prácam. Avšak vďaka zariadeniam, ktoré mali byť vo videu zobrazené, sme sa aspoň trochu dokázali priblížiť realite. Okrem záberov z našich kamier sme podľa zadania klienta do storyboardov zapracovali aj dronové zábery, s ktorými nám neskôr pomohol skvelý Richard – Zdronu.

Prichádza čas produkcie, technika skontrolovaná, autá nabalené, presný rozvrh nahrávania pre nás aj zamestnancov pripravený a môžeme vyraziť. Nahrávanie bolo rozdelené na 2 nahrávacie dni. Prvý deň prebiehal v Klinegerke – novej modernej budove, do ktorej sa SPP – distribúcia nedávno presťahovala. Tu sme nahrávali zinscenované školenia, porady, pohovor a dispečing. Druhý deň sme sa vydali do terénu, teraz aj spolu s Richardom Zdronu. Začali sme hneď ráno v Lozorne a následne sme sa presúvali po Bratislave. Počas dňa sme navštívili niekoľko zaujímavých miest, kam sa bežný človek nedostane, stretli super ľudí a dozvedeli sme sa čosi aj o technológiách, ktoré nám denne uľahčujú život, sú šetrné k prostrediu a ani nevieme, že existujú.

V postprodukcii sme videá zostrihali do vybranej hudby, vytvorili animácie mapy plynovodov na Slovensku, ktoré sme pomocou trackingu prepojili aj so zábermi z dronu alebo kamery a nahrali voice over do oboch videí.

VÝBER HLASOVÉHO HERCA

Pre klienta sme vybrali 3 hlasových hercov, od ktorých si mali možnosť vypočuť nahraté ukážky a následne vybrať, ktorý sa im páči najviac. Napokon si vybrali hlas Vladimíra Semana a to do oboch videí. Tieto krátke ukážky si teraz môžete vypočuť aj vy.

Výsledky

Meratelné výsledky v tomto prípade nemáme, nakoľko po odovzdaní videí si ich nasadenie a distribúciu prebral pod svoje krídla klient. Videá nemali slúžiť len pre online, ale aj offline pri nábore zamestnancov napr. na Profesia days a podobne. Dôležitejšie však pri tomto projekte bolo vo videách odprezentovať prácu a aktivity SPP v tom najlepšom svetle, čo sa nám podľa nás i klienta, podarilo na výbornú.

2 plné

natáčacie dni

Dronové

zábery

Hodiny

postprodukcie

2

videá

Clear Filters
Animácia
Animácia
Animácia
Animácia
YouTube
YouTube
Správa sociálnych sietí
Správa sociálnych sietí
Influencer marketing
Influencer marketing
Merch
Merch
ozvite sa
ozvite sa

Gallayova 1
 841 02, Bratislava

© NAKAZA 2023