Scroll Top
Vajanského nábrežie 5
Case study

PUPA
MILANO.

100% nárast interakcií s fanúšikmi

Podieľ našich prác
0
%
Social media
0
%
Influenceri
0
%
Public relations
UŽ 4-ROČNÁ, EFEKTÍVNA SPOLUPRÁCA​
Výzva

Pupa Milano je talianska spoločnosť založená v roku 1976. Svoje kozmetické produkty vyváža do 70 krajín po celom svete. Niektoré zákazníčky si ju pamätajú ešte z čias Tuzexu, keď to bola jedna z najvýnimočnejších kozmetík, ktoré tu bolo možné dostať. Pozíciu na našom trhu už teda mala pevnú, avšak s nástupom onlinu a sociálnych sietí prišla nová výzva. Výsledky, ktoré Pupa na sociálnych sieťach dosahovala neboli také, ako si predstavovali, a tak sa rozhodli hľadať dlhodobého partnera, ktorý im komunikáciu na sociálnych sieťach dokáže plnohodnotne zastrešiť.

Riešenie

Pupa Milano si našu agentúru vybrala ešte v roku 2018. Na starosti sme dostali publikáciu príspevkov, komunikáciu so zákazníkmi na Facebooku a Instagrame a taktiež komunikáciu s vyše 20-timi influencermi. To všetko v Slovenskej aj Českej republike. Našou úlohou teda bolo budovať brand perception (spôsob, akým potenciálni zákazníci vnímajú značku) a správne nastaviť customer care tak, aby sme boli pohotoví a blízko zákazníkom klienta.

To sme primárne dosiahli zmenou komunikácie, ktorá bola zaužívaná pred našou spoluprácou. Navrhli sme riešenie, ako pristupovať k zákazníkom, vytvorili sme nové šablóny pre urýchlenie komunikácie a začali pracovať na prehlbovaní vzťahu zákazníka k Pupe. Okrem toho sme na sociálnych sieťach publikovali aj príspevky, ktoré sme z angličtiny prekladali do slovenčiny a češtiny. Nastavili sme správne časy publikácie a copy textom dodali trochu lesku, ktorý postrádali.

Ďalšia časť spolupráce medzi Pupou a Nakazou sa týkala influencer marketingu. Prevzali sme komunikáciu s influencermi, súčasťou čoho bolo aj zaznamenávanie ich aktivít voči Pupe a nadväzovanie nových spoluprác. S influencermi sme si vybudovali veľmi dobrý vzťah o čom svedčí aj fakt, že po celú dobu spolupracujeme takmer so všetkými v podobe bartru.

Výsledky

Už po prvých mesiacoch spolupráce vďaka našim optimalizáciám stúpol engagement príspevkov až o 100%. Výnimkou nebol ani dosah, ktorý sa v rovnakom období zvýšil taktiež o 100%. Počas spolupráce Pupa zaznamenávala nadpriemerné výsledky (predaje produktov) počas platených spoluprác s micro influencermi. Tieto výsledky smerovali k dlhodobej spolupráci, ktorú Pupa Milano s nami vedie od roku 2018 a stále pokračuje.

100%

Nárast dosahu publikovaných príspevkov po 2 mesiacoch spolupráce

100%

Nárast engagementu publikovaných príspevkov po 2 mesiacoch spolupráce

Predaj

Nadpriemerné výsledky počas platenej kampaňovej spolupráce s micro influencermi

Barter

Dlhodobo efektívne bartrové spolupráce s viac ako 10-timi influencermi

momentálne NAŠE aktívne INFLUENCERKY
janahrmi
micha.ella_art
elimakeupartist
erika_eri_makeup
drews_beauty
beauty.by.adela
alexxiew
niky_rich
erusinka
lussimakeupartist
alexxiew
lussimakeupartist
Clear Filters
Produkty
Produkty
Budovanie interakcií
Budovanie interakcií
Pozitívne PR
Pozitívne PR
Preklad príspevkov
Preklad príspevkov
Produkcia
Produkcia
Customer care
Customer care
ozvite sa
ozvite sa

Gallayova 1
 841 02, Bratislava

© NAKAZA 2023