Vajanského nábrežie 5

Vaše vzťahy = moja práca

Keď som najbližších ľudí prosila, nech mi pomôžu s písaním článku o sebe v ktorom sa predstavím ako nová PR špecialistka, nevedela som, ako veľmi som sa trafila svojou povahou do výberu povolania. Okrem klasických vzorov správania, ako napríklad “keď je hladná, utekajte do bezpečnej vzdialenosti,“ som sa o sebe dozvedela, že som veľmi starostlivá. Čo teda obnáša moja práca v PR?

1. Nikto neodíde hladný

Tak, ako sa u mňa vždy nájde niečo pod zub, snack alebo uvarený obed, tak aj v mojom povolaní nik neodíde hladný po informáciách. Každý klient, zákazník, fanúšik sa dozvie odpovede na všetky otázky, ktoré potrebuje.

2. Imidž

Obraz starostlivej hostiteľky som budovala dlho a nesnažila som sa to ovplyvňovať či manipulovať. A tak, ako to býva aj v PR, dobré meno sa nedá kúpiť ale musí sa zaslúžiť nekonečnou snahou o to ukazovať verejnosti to najlepšie, čo im značka môže ponúknuť.

3. Biť či nebiť

Reklama využíva vizuál a PR jazyk. Ako potenciálna mama určite svoje deti nebiť. Myslím si, že komunikácia je základ a v Public Relations je to nevyhnutnosť. Dennodenne komunikujem s klientmi, zákazníkmi, influencermi a médiami, prostredníctvom ktorých budujem dôveru a dobré vzťahy.

4. Príbehy

Tak ako v bežnom živote, ani v PR nikto nemá rád príkazy, nátlaky a očividnú reklamu. Najúspešnejším spôsobom, ako všetkých podvedome presvedčiť, že my vieme odpovede na ich otázky a sme to, čo potrebujú a hľadajú, je vytváranie príbehov.

Snažím sa podať to, čo je dôležité, prečo je to dôležité a prečo by si to mali kúpiť, či sa o to zaujímať v maximálne nenútenom tóne.

5.Predchádzať a predvídať

Dobrá reputácia sa v PR buduje dlho a ťažko a jeden neprajný komentár alebo sťažnosť, by mohol spôsobiť katastrofu. Preto je mojou úlohou byť vždy pripravená, v strehu riešiť každú ujmu a problém

Tak čo, páčila by sa Vám práca v PR? 🙂

Zanechať komentár