4 min čítania

Online vzdelávanie v marketingu zdarma

Svet sa každý deň mení, a tak isto sa mení aj online prostredie. Ak chce digitálny marketér zostať v hre a byť stále „up to date“ je mimoriadne dôležité,  aby sa vzdelával a zlepšoval svoje zručnosti.

V tomto článku sme si pre vás pripravili tipy na online kurzy a zaujímavých ľudí z oblasti marketingu, ktorých sa podľa nás oplatí sledovať.

Online kurzy

Aktuálne sa na internete dopátrate k množstvu bezplatných, ale aj platených kurzov z oblasti marketingu. Otázkou ale zostáva, ktorý z nich je tou najlepšou voľbou?

Pre zodpovedanie tejto otázky sme si pre vás pripravili pár tipov na online kurzy, ktoré podľa nás stoja za to.

 

Hubspot Academy

 

Hubspot Academy ponúka širokú škálu online kurzov, ktoré sú k dispozícii zadarmo. Každý kurz a jeho časť obsahuje videá, v ktorých  vás lektori z tejto akadémie prevedú jednotlivými témami. Po absolvovaní vybraných kurzov môžete dokonca získať aj uznávaný certifikát.

 

 

Z tejto akadémia vám odporúčame najmä tieto kurzy:

  • Inbound marketing – v dnešnej dobe sa naši potenciálny klienti /zákazníci vedia dostať k informáciám rýchlo a bez vynaloženia akejkoľvek veľkej námahy napr. cez telefón. Každý technologický posun má za následok aj zmeny v nákupnom správaní. Tento kurz vás naučí osloviť vášho online návštevníka, a tak sa dostať do jeho povedomia nenásilným spôsobom. Inbound marketing je o obojstrannej komunikácii a preto ak chcete byť k svojim klientom/zákazníkom čo najbližšie neváhajte si tento kurz spraviť. Stojí za to!
  • Social media – na sociálnych sieťach sa v dnešnej dobe nachádza väčšina z nás. Facebook, Youtube, Instagram či Tik-tok nie sú žiadnou neznámou. Tento kurz vás naučí ako si vytvoriť efektívnu stratégiu pre sociálne siete, ako ich monitorovať alebo aký obsah na jednotlivé sociálne siete tvoriť.  Tiež sa naučíte aj základy reklamy na sociálnych sieťach.

 

Google digitálna garáž

 

Digitálna garáž je vzdelávacia platforma od spoločnosti Google. Aktuálne obsahuje 24 kurzov pre začiatočníkov, pokročilých alebo aj expertov.

 

Ktoré kurzy vám odporúčame?

  • Základy digitálneho marketingu – tento kurz je určený aj úplným začiatočníkom. Hravým spôsobom sa naučíte základy digitálneho marketingu cez praktické cvičenia a príklady z praxe. Tento kurz je dokonca akreditovaný združením Interactive Advertising Bureau a je medzinárodné uznávaný.
  • Reklama vo vyhľadávaní v službe  Google Ads – po absolvovaní tohto kurzu sa naučíte, ako svojmu firmu prezentovať správnym zákazníkom, ako vytvárať, prispôsobovať kampane vo vyhľadávacej sieti Google.
  • Reklama v obsahovej sieti v službe Google Ads – ak chcete budovať povedomie o značke tento kurz vás naučí ako tvoriť, spravovať a optimalizovať vizuálne reklamné kampane. Tiež vás naučí, ako zvýšiť dosah vašich kampaní a ako sledovať ich výkonnosť.

Známi marketéri

Neil Patel

Jeden z najúspešnejších digitálnych marketérov súčasnosti. V dnešnej dobe pomáha rozbiehať spoločnosti ostatných ľudí. Barack Obama ho dokonca zaradil k TOP 100 podnikateľom pod 30 rokov. Aktívne sa tiež venuje písaniu blogov, nahrávaniu podcastov a videí.

 

 

Chris Do

Uznávaný dizajnér a držiteľ ceny Emmy. Vo svojich online vzdelávacích platformách učí záujemcov, ako predať ich alebo dizajn využitím rôznych nástrojov.

 

 

Gary Vee

… alebo aj kráľ sociálnych médií, ktorý motivuje ľudí. V roku 1997 založil e-shop s vínom a v roku 2006 mal tento e-shop hodnotu približne 60. miliónov. Wau, však? V roku 2009 založil mediálnu agentúru, ktorá sa stará o sociálne siete napr. New York Jets.

 

Máte aj vy tip na online kurz alebo zaujímavú osobnosť z prostredia marketingu, ktorú by sme mali začať sledovať? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihlás sa na odber nášho know-how

Dostávaj naše dobré aj zlé skúsenosti, case studies projektov a aktuality, ktoré dokážu ovplyvniť aj tvoj biznis! Všetko samozrejme zadarmíčko. Teda za tvoj e-mail 🙂
[mc4wp_form id=”14022″]

Komentáre
Zdieľať
Dominika

Zanechajte komentár