2 min čítania

Eggfluencer marketing

z nuly na milióny za pár dní ... WTF?

4.1.2019 sa na Instagramovom profile world_record_egg objavila fotka vajíčka. Obyčajné hnedé vajce nijakým spôsobom výnimočné. Príspevok vyzýva užívateľov na lajkovanie príspevku aby spoločne dosiahli svetový rekord v počte lajkov a predbehli Kylie Jenner s jej 18. miliónmi. Hodnota príspevku, ktorý vyobrazuje samotné vajce ma hodnotu cez €250 000. Šialené však?

Dnes, keď píšem tento článok (16.1.2019, 08:10 hod) má fotka 44 341 085 lajkov. V najbližších dňoch čaká túto fotografiu zápis do Guinessovej knihy rekordov.

Na toto sa teda naše Fekišovce, o ktorých sme Vám písali pár dni dozadu v článku Slovensko žije FEKIŠOVCAMI nechytajú …. 😀

Z nuly na milióny za pár dní … WTF?

Profil world_record_egg z  vyše 6,8 milióna sledovateľmi už teraz dosahuje aj päťkrát toľko sledovateľov ako niektoré veľké už etablované značky. Samozrejme, Kylie Jenner si v počte sledovateľov drží niekoľkonásobný náskok pred vajcom…čo tam po fotke – však áno

Ako z toho vyťažiť maximum?

Momentálne, ak si prezrieme instastories na vajíčkovom profile, môžeme vidieť, že má založený vlastný merch – Egg Gang. Rýchla reakcia na zvyšujúci sa počet sledovateľov nenechala na seba dlho čakať a vďaka propagácií na svojom profile a množstve sledovateľov si vajíčko pekne zarobí. Good job!

Čo na to odborník?

Pre britský denník The Independent sa vyjadril Chritoph Kastenholz (majiteľ a zakladateľ marketingovej agentúry – Pulse Advertising & Talent Management), že momentálna trhová hodnota jedného zverejneného postu na profile vajíčka by mohla presahovať hodnotu €25 000. Tiež sa vyjadril, že hodnota nezávisí len od počtu sledovateľov ale aj od vzťahu s nimi. Internetová komunikácia je pre mnohé firmy kľúčový spôsob, ako osloviť zákazníka. O tom ako by (ne)mala vyzerať efektívna komunikácia na internete sme vás už tiež informovali.  Ak by sa teda anonymní vlastník vajíčkovho profilu rozhodol zarobiť nejaké peniažky môže túto možnosť využiť.

Anonymnému majiteľovi tohto profilu samozrejme gratulujeme. Za niekoľko dní sa mu podarilo nájsť tu správnu cestu ako zarobiť milióny z marketingu a predaja vlastného merchu!

Čo nás na internete najviac pobavilo?

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

Na záver pripájame jeden skvelý recept na omeletu s bylinkami od Zdeňka Pohlreicha 

Zdroj: Youtube

Prihlás sa na odber nášho know-how

Dostávaj naše dobré aj zlé skúsenosti, case studies projektov a aktuality, ktoré dokážu ovplyvniť aj tvoj biznis! Všetko samozrejme zadarmíčko. Teda za tvoj e-mail 🙂

[mc4wp_form id=”14022″]

Comments
Dominika

Leave a reply